logo.sazvila
ویلا چیست؟ what vila?

ویلا چیست؟

ویلا چیست و تاریخچه ویلا چگونه حکایت می شود؟

ویلا یک اصلاح جهانی است که به نوع خاصی از معماری اشاره دارد. شاید با شنیدن این واژه شما هم مناطق شمالی کشورمان را در ذهن خود تداعی کرده اید. اما ویلا بدون محدودیت دارای ویژگی ها ظاهری و مشخصات خاصی است که در هر مکانی می توانید آن را بنا کنید. به شرطی که زمین مورد نیاز برای ساخت آن را فراهم کنید. ساخت ویلا در مناطق برون شهری و مکان های تفریحاتی که آب و هوای مناسبی دارند بیشتر رایج است. برای ساخت یک ویلا باید زیر بنای بیشتر و همچنین ملک بیشتری برای فضای سبز، باغ و سایر امکانات ویلا در نظر گرفته شود که هزینه خرید ملک برای ساخت ویلا را به طور چشم گیری افزایش می دهد. و همین عاملی شده تا علاقمندان برای ساخت ویلا به زمین های بیرون از شهر و ییلاقی که ارزانتر هستند روی بیاورند.

در طول امپراتوری روم، رومیان ثروتمند اغلب یک خانه ثانویه در خارج از شهر در یک قطعه زمین زراعی و بزرگ داشتند. این خانه‌های بزرگ و شیک را ویلا می‌نامیدند و بی‌تردید در دوران امروزی به‌عنوان یک عمارت محسوب می‌شدند.

اما ویلا چیست و یک ساختمان باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا شامل واژه ویلا شود؟ از مهمترین ویژگی های یک ساختمان ویلا می توان به زمینی بودن آن و امکانات آن اشاره کرد. ویلا برعکس آپارتمان ها که فضا و امکانات کمتری دارند، از امکانات و فضای بیشتری برخوردار است. ویلا در مرحله اول باید از 4 طرف به بیرون نما داشته باشد. یعنی دیوار مشترکی با دیگر ویلاها نداشته باشد. ویلا معمولا دارای امکاناتی نظیر استخر، فضای سبز، درخت و پارکینگ اختصاصی است که هر ساختمانی فضای مناسب برای راه اندازی چنین امکاناتی را ندارد.

در بسیاری از کشورها خانه هایی با عنوان ویلا ساخته می شود، که نمی توان واژه ویلا را برای آنها تعریف کرد. زیرا با دیگر خانه ها دیوار مشترک دارند و فضای کافی در اطراف خانه ها وجود ندارد. اما در ایران بیشتر ویلاها در زمین های کشاورزی و ییلاقی ساخته می شوند که محوطه بیشتری برای فضای سبز و غیره در نظر گرفته می شود.

بیشتر حجم ویلاهای ایران در نواحی شمالی کشور واقع شده است. منطقه ای که به خاطر آب و هوای معتدل و همسایگی با آب های دریای خزر گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. ویلاهایی که بیشتر به صورت اجاره ای در اختیار عموم قرار می گیرند و تعدادی هم کاملا خصوصی هستند. ویلاهایی که در نواحی ساحلی ساخته می شوند، بیشتر هدف گردشگران قرار می گیرند.

ویلا یعنی استتار با طبیعت! اما مطمئنا ساخت یک ویلا هزینه های بیشتری از ساخت یک آپارتمان دارد. اما چه دلیلی وجود دارد که یک فرد با وجود این هزینه ها باز هم علاقه به ساخت ویلا دارد. ویلا یک اقامتگاه مجلل است که پس از چند روز کاری خسته کننده، با سکونت در یک ویلا می توانید روزهای خوبی در کنار خانواده تجربه کنید.

اگر شما هم قصد خرید یا ساخت ویلا را دارید، می توانید مشاوره ها و راهنمایی های لازم را از سازویلا دریافت کنید.

logo.sazvila


سازویلا

مرکز ساخت ویلا و ساختمان

سازویلا مرکز تخصصی ساخت انواع ویلا و ساختمان در شمال ایران با بیش از 10 سال سابقه فعالیت و بهترین نمونه کارها

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن