logo.sazvila
5 اقدام مهم قبل از ساخت ویلا

5 اقدام اساسی قبل از ساخت ویلا

مواردی که قبل از ساخت ویلا باید انجام دهید

ویلا یک ساختمان مجلل در یک مکان زیبا و در اکثر اوقات دور از شهر ساخته می شود. ویلا بیشتر در مکان های دور از شهر ساخته می شود. این یک عامل اقتصادی است که محل ساخت ویلا را مشخص می کند. مطمئنا با ساخت ویلا در مناطق ییلاقی و دور از شهر می توانید ملک بیشتری برای ساخت آن اختصاص دهید. مهمترین عامل ساخت ویلا در مناطق برون شهری و ییلاقی قیمت بالای ملک در  ویلا همانند سایر معماری ها قبل از هر چیزی نیاز به برنامه ریزی، برآورد هزینه ساخت و تعین بودجه دارد.

ویلا یک پروسه زمان بر است و نیاز به امکانات بالایی دارد. شاید ساخت ویلا دردسرهای بیشتری نسبت به خرید ویلا دارد اما این نکته را فراموش نکنید، ویلایی که شما می سازید شامل تمامی سلایق و ایده های شما است. در هنگام ساخت ویلا خود ناظر تمامی مراحل پروژه هستید و از تمامی جوانب آن نظیر ایمنی، کیفیت مصالح و غیره آگاه هستید. اگر شما هم قصد دارید یک ویلا بسازید به 5 نکته مهم قبل از ساخت ویلا در پایین توجه کنید.

1. انتخاب یک طرح

قبل از هر چیزی شما برای ساخت ویلا نیاز به انتخاب یک طرح در یک مکان مناسب دارید. اما برای انتخاب یک طرح مناسب خود باید عوامل بسیاری را در نظر بگیرید. برای خرید ملک ویلا، اولا نوع ویلا و امکانات آن نظیر استخر و میزان فضای سبز بسیار مهم است و نیم نگاهی هم به میزان بودجه خود داشته باشید. از نظر بسیاری یک مکان مناسب برای ساخت ویلا باید ویژگی های زیر را داشته باشد.

ویلای خود را در مکانی بسازید که دسترسی آسانی به مرکز شهر، بیمارستان، مدرسه و غیره داشته باشید. دسترسی به مکان های تفریحی از دیگر عوامل موثر در انتخاب مکان ویلا است. از دیگر عوامل تاثیر گذار می توان به نوع منظره اطراف (دریا، مزرعه، جنگل، …)، سالن ورزشی، سالن سینما و غیره اشاره کرد. عوامل بعدی که باید نسبت به آنها توجه داشته باشید، تعدا واحدها، که معمولا برای یک ویلا کمتر از 3 واحد باید در نظر گرفت. اگر تجربه ساخت ویلا را ندارید از یک پیمانکار بخواهید تا هزینه کلی ساخت ویلا را برای شما محاسبه کند و علاوه بر آن یک ذخیره احتمالی برای پوشش هزینه های غیر منتظره در طول فرایند ساخت در نظر بگیرید.

2. انتخاب پیمانکار

برای ساخت یک ویلای لوکس و حرفه ای پیمانکار معتبر انتخاب کنید. در انتخاب پیمانکار هر چه قدر دقت بیشتری کنید، مطمئن باشید که رضایت بهتری از آن خواهید داشت. اگر آماده ساخت یک ویلا با هزینه های بالا هستید، بنابراین در انتخاب پیمانکار هم بسیار دقت کنید. یک پیمانکار با تجربه می تواند نمای بهتری برای ویلا انتخاب کند، همیشه استفاده از امکانات و مصالح گران قیمت نیست که باعث لوکس شدن یک ساختمان می شوند بلکه مکان و نحوه به کارگیری آنها است که تاثیر خود را بر زیبایی های یک ویلا می گذارد. پیمانکاری را انتخاب کنید که بتوانید تمامی ایده های خود را برای ساخت ویلا به او انتقال دهید. مطمئنا یک پیمانکار بر هر جنبه ای از پروژه ساخت و ساز می تواند تاثیر گذار باشد.

پیمانکارانی هستند که مهارت و تجربه های لازم برای ارائه تکنیک های ساخت و ساز امروزی را ندارند. سابقه او را در نظر بگیرید و به مدت زمانی که او در عرصه ساخت و ساز ساختمان بوده توجه کنید. با مشتریان قبلی پیمانکار تعامل داشته باشید تا بیشتر درباره پیمانکار بدانید. نمونه کارهای وی را مشاهده کنید و مطمئن شوید که نتایج مطابق با انتظارات شما هستند. از امکانات او مطلع شوید، امکاناتی که او را از سایر پیمانکاران متمایز می کند.

3. دریافت مجوز ساخت ویلا

یکی از نکاتی که قبل از ساخت ویلا باید به آن توجه کنید، دریافت مجوز ساخت ویلا است. مطمئنا هر ساخت و سازی بدون کسب مجوز غیر قانونی است و روزی تخریب می شود. برای کسب مجوز به نهادهای مربوطه در هر شهر بروید و مجوز ساخت ویلا را دریافت کنید. دریافت مجوز شامل دریافت حق انشعاب گاز، آب و برق می باشد.

4.  خرید تجهیزات و مصالح ساختمانی مورد نیاز

خرید  تمامی تجهیزات و مصالح ساختمانی مورد نیاز برای ساخت ویلا به خاطر کاهش رفت و آمد و هزینه های باربری به صرفه تر است. سعی کنید تمامی لوازم مورد نیاز خود را به صورت یک جا خریداری کنید. علاوه بر این سرعت ساخت و ساز ویلا را بهبود می بخشد. قبل از خرید تجهیزات باید پیمانکار مورد نظر خود را نتخاب کرده و از او بخواهید تا لیست لوازم و مصالح مورد نیاز برای ساخت ویلا را در اختیار شما قرار دهد.

5. نتیجه گیری کلی

یکی از دیگر مواردی که شما باید قبل از ساخت ویلا به آن بپردازید، جمع بندی کلی از تمامی اقدامات خود تا این مرحله و آمادگی کامل برای ساخت ویلا است. فرض ما بر این است که شما تا این مرحله پیش رفته اید و مواردی نظیر طرح ویلا، نقشه، بررسی و برآورد هزینه ساخت، انتخاب پیمانکار حرفه ای و با تجربه، دریافت مجوز ساخت از شهرداری و خرید تجهیزات و مصالح را برطرف کرده اید. اکنون وقت آن است که یک جمع بندی کلی از این موارد داشته باشید و از شرایط را برای شروع ساخت و ساز ویلا بررسی کنید. با نیروی کار نظیر لوله کش، آجر کار، قالب بند و سنگ کار ارتباط داشته باشید تا نتیجه بهتری داشته باشید. مواردی قبل از شروع کار نیاز است که مهمترین آنها آماده سازی اتاق نگهبان و نیروی کار و همچنین محل ذخیره ابزار کار است. پس از این کار گودبرداری کرده و ابزار و مصالح را به محل کار وارد کرده و پس از هماهنگی با پیمانکار می توانید ساخت و ساز ویلا را شروع کنید. ساز ویلا آماده است تا تمامی مراحل ساخت ویلای شما را به بهترین نحوه ممکن ارائه دهد.

logo.sazvila


سازویلا

مرکز ساخت ویلا و ساختمان

سازویلا مرکز تخصصی ساخت انواع ویلا و ساختمان در شمال ایران با بیش از 10 سال سابقه فعالیت و بهترین نمونه کارها

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن