logo.sazvila
انتخاب کاشی آشپزخانه

چگونه بهترین کاشی را برای آشپزخانه انتخاب کنیم؟

مهمترین نکات در انتخاب کاشی آشپزخانه

آشپزخانه به عنوان یکی از بخش های مهم خانه بیشتر در معرض مواد غذایی و عوامل کثیف کننده قرار دارد. از این رو تمامی سطوح دیواره ها و کف آن را کاشی کاری می کنند تا به راحتی بتوانید آن را تمیز کنید. اما همانند سایر اجزای ساختمان انتخاب کاشی آشپزخانه نیاز به تحقیق و بررسی تمام ایده ها دارد. رنگ، نقش، اندازه و نوع کاشی عواملی هستند که برای خرید کاشی آشپزخانه باید آنها را در نظر بگیرید. کاشی ها و سرامیک ها به شما این فرصت را می دهند تا یک فضای دوست داشتنی برای دورهمی های خود هنگا صرف غذا ایجاد کنید. آشپزخانه به عنوان مکانی برای درست کردن غذا و صرف آن، باید نظافت آن را جدی بگیریم. کاشی ها به عنوان یک مصالح ضد آب و مقاوم در برابر فشار و گرما نظافت آشپزخانه را آسان کرده اند.

انتخاب کاشی آشپزخانه

به دنبال خرید بهترین کاشی برای آشپزخانه هستید؟ ما توصیه های علمی زیادی در ادامه داریم تا بلکه بتوانید بهترین کاشی و مدل متناسب با آشپزخانه خود را انتخاب کنید. انتخاب کاشی برای آشپزخانه کار بسیار ساده ای نیست، چه در حال طراحی یک آشپزخانه جدید باشید و چه بازسازی آشپزخانه قدیمی خود، در هر حال اگر قصد کاشی کاری آن را دارید باید اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید تا بتوانید یک نمای زیبا ارائه دهید.

قیمت کاشی

یکی از مهمترین عواملی که هنگام خرید کاشی آشپزخانه نظر هر کسی را تحت تاثیر قرار می دهد، قیمت کاشی است. شاید کاشی که شما انتخاب می کنید، از نظر رنگ، طرح و بسیاری جهات دیگر با نظر شما همخوانی داشته باشد، ولی باید بودجه شما جوابگوی انتظارات شما باشد. مطمئنا اگر هنگامی که برای خرید کاشی آشپزخانه خود به یک فروشنده یا گالری کاشی مراجعه می کنید و از قیمت محصولات چیزی نپرسید می توانید کاشی مورد نیاز خود را خریداری کنید. اما اگر قیمت کاشی از ملاک های شما برای انتخاب کاشی باشد مطمئنا باید سطح انتظارات خود را پایین بیاورید و همچنان که یک کاشی را خریداری می کنید چشمتان به سبک های بهتری خیره باشد.

انتخاب متریال می تواند هزینه پایانی خرید کاشی و همچنین کاشی کاری را افزایش دهد. چرا که مصالحی که برای ساخت کاشی استفاده می شود متفاوت هستند و هر چه از مصالح با کیفیت و دوام بالا استفاده کنید باید هزینه بیشتری هم بپردازید. در سطوحی که بیشتر کثیف می شوند، مانند کنار اجاق گاز و سینک ظرفشویی از کاشی هایی استفاده کنید که سطح براقی داشته باشند تا پاک کردن آنها کار چندان سختی نباشد. و برعکس در مناطقی که کمتر کثیف می شوند می توانید از کاشی های بافت دار استفاده کنید.

بعد از اینکه با مسئله بودجه خرید کنار آمدیم، نکات دیگری هم وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیرید تا به انتخاب ایده آل خود برسید. مواردی که به هر کدام از آنها در ادامه می پردازیم.

چیدمان وسایل آشپزخانه

برای اینکه بتوانید بهترین کاشی را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید، بهتر است که قبل از آن چیدمان اجاق گاز و کابینت های آشپزخانه را مشخص کنید. این می تواند به شما کمک کند تا طرح بهتری پیاده کنید. از آنجایی که قسمت وسیعی از دیواره های آشپزخانه در زیر کابینت ها محو می شود، نیازی نیست که زیاد به این بخش ها بپردازید. در بسیاری از آشپزخانه های کوچک که وسایل زیادی نظیر اجاق گاز، کابینت، کمد، یخچال و غیره وجود دارد رنگ و سبک کاشی نمی تواند جذابیت زیادی به آشپزخانه ببخشد. زیرا این وسایل تمامی سطوح دیواره های آن را می پوشانند. اگر آشپزخانه شما هم فضای اندکی دارد، انتظار اینکه بتوانید یک سبک خلاق ایجاد کنید بیهوده است. اما معمولا بین کابینت های بالایی و اجاق گاز و کابینت هایی که در کنار اجاق گاز چیده می شوند یک فضای افقی به وجود می آید که شما فرصت دارید تا جذابیت خاصی به آن ببخشید. اگر تصمیم خود را نهایی کرده اید که از اجاق گاز و کابینت ها چگونه در آشپزخانه استفاده کنید اکنون می توانید درباره مسائل دیگری نظیر رنگ و سبک کاشی تصمیم بگیرید. نکته مهم دیگری که در این بخش باید به آن اشاره کنیم، ناحیه ای است که شما می خواهید طرح خود را ایجاد کنید. شما می توانید در هر قسمتی از آشپزخانه خود تنوع ایجاد کنید، اما سعی کنید بیشترین تنوع را در بخشی از آشپزخانه ایجاد کنید که بیشتر از همه در دید قرار دارد.

طرح کاشی آشپزخانه

هنگامی که برای خرید کاشی به یک گالری کاشی و سرامیک مراجعه می کنید، مطمئنا با طرح های مختلفی روبرو می شوید و مدل های خاصی که یکی پس از دیگری نظر شما را جلب می کنند. طرح های ساده، سنتی، طرح های ایرانی و خارجی که با توجه به قیمت مدنظر و سبک دلخواه خود یا شریک زندگی تان می توانید یکی را انتخاب کنید. بیشتر وقت ها یک طرح کاشی می تواند بیشتر از هر چیزی در دکوراسیون آشپزخانه تاثیرگذار باشد و باعث جلب توجه میهمانان شود. علاوه بر کیفیت مصالح، طرح یک کاشی می تواند تاثیر زیادی بر قیمت کاشی داشته باشد.

مطمئنا شما هم نمی خواهید که برای تمام دیوار های آشپزخانه خود از یک کاشی طرح ساده استفاده کنید. به خصوص برای ناحیه پشت اجاق گاز و مخصوصا زمانی که هود و اجاق گاز به ترتیب بین کابیت های بالا و پایین قرار می گیرند، بهتر است از کاشی های طرح دار و کوچک استفاده کنید. برای قسمت پشت اجاق گاز که به خاطر بخار پخت و پز به شدت کثیف می شود از کاشی هایی استفاده کنید که سطح براقی داشته باشند تا شما هم سهمی در تمیز نگه داشتن آشپزخانه داشته باشید.

برای انتخاب طرح کاشی آشپزخانه می توانید از طرح های مختلف استفاده کنید. طرح های رنگارنگ یا ساده که هر کدام جذابیت خاص خود را دارند و بستگی به سلیقه شما دارد که از چه طرحی استفاده می کنید. در اکثر اوقات افراد هنگام انتخاب و خرید کاشی برای آشپزخانه سعی می کنند رنگی را انتخاب کنند که با سایر بخش ها منزل به خصوص وسایل آشپزخانه ست شود. هر چند نمی توان به جرئت گفت که کدام طرح کاشی بیشتر استفاده می شود، ولی طرح های رنگ سفید و نزدیک به آن به خاطر ست شدن با بسیاری از رنگ های لوازم خانگی و طرح ها محبوبیت بیشتری دارد.

رنگ کاشی آشپزخانه

یکی از دیگر عوامل تاثیر گذار در انتخاب کاشی آشپزخانه رنگ کاشی است. همانطور که در بالا هم بیان کرده ایم، برای انتخاب کاشی بیشتر از رنگ هایی استفاده می شود که با لوازم خانگی شما نظیر کابینت ها، یخچال، اجاق گاز و غیره هم رنگ باشند. اما رنگ های متمایز زیادی هم وجود دارد که می تواند نمای زیبایی به آشپزخانه شما اهدا کند. انتخاب رنگ کاشی بستگی به سبک دکوراسیون خانه شما دارد، اینکه از سبک های مدرن، ایرانی یا خارجی استفاده می کنید، می تواند با رنگ های مختلفی ست شود. استفاده از رنگ های ترکیبی یکی دیگر از ایده های عالی برای انتخاب رنگ کاشی و سرامیک کف آشپزخانه به حساب می آید.

سرامیک آشپزخانه

کف آشپزخانه به اندازه دیواره های آن می تواند نقش مهمی در میزان جذابیت دکوراسیون آشپزخانه داشته باشد. اما برعکس دیواره ها بیشتر از سرامیک برای کف آشپزخانه ها استفاده می شود. البته شما می توانید از کاشی، کفپوش چوبی یا راکت ها برای کف آشپزخانه خود استفاده کنید. اما رایج ترین پوشش برای کف هر آشپزخانه ای سرامیک است، زیرا سطح صاف و درخشنده تری دارد تا به راحتی بتوانید آن را تمیز کنید. سرامیک ها همانند کاشی ها در طرح و اندازه های مختلف تولید می شوند که شما می توانید به دلخواه خود از یک طرح مناسب استفاده کنید.

اگر در این باره به راهنمایی های بیشتر احتیاج دارید، با ما تماس بگیرید. مطمئنا به شما کمک می کنیم تا سبک و رنگ بهتری برای کاشی و سرامیک آشپزخانه خود انتخاب کنید. سازویلا آماده ارائه خدمات بازسازی و ساخت ویلا به مشتریان خود در شمال می باشد. خوشحال می شویم نظرات خود را در این باره برای ما ارسال کنید.

logo.sazvila


سازویلا

مرکز ساخت ویلا و ساختمان

سازویلا مرکز تخصصی ساخت انواع ویلا و ساختمان در شمال ایران با بیش از 10 سال سابقه فعالیت و بهترین نمونه کارها

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن