logo.sazvila
تفاوت ویلا کلاسیک با ویلا مدرن

تفاوت ویلا کلاسیک با ویلا مدرن – کدام یک بهتر است؟

تفاوت ویلا کلاسیک با ویلا مدرن چیست؟ کدام یک بهتر است؟ کدام یک را بسازیم؟ کدام یک را بخریم؟

کاربر عزیزی که در حال مطالعه این بخش هستید، اگر قصد ساخت ویلا را دارید، یا می خواهید یک ویلا خریداری کنید، و قبل از آن می خواهید بدانید که ویلای مدرن و کلاسیک چه تفاوتی با هم دارند تا پایان این بخش همراه ما باشید. امروزه ساخت ویلاهای مدرن به خاطر به صرفه بودن آنها رواج بیشتری پیدا کرده است. هر چند امروزه استفاده از امکانات و مصالح حد مشخصی ندارد، اما چیزی که در پایان شما طراحی می کنید، مشخص می کند که از کدام نوع است. یک ویلای کلاسیک هر چند در گذشته از مقام بسیار بالاتری برخوردار بود، اما امروزه ویلاهای مدرن با امکانات، طرح ها و مصالح پیشرفته در مناطق خوش آب و هوای شمالی ساخته می شوند که دست کمی با ویلاهای کلاسیک ندارند. علاوه بر این ویلاهای مدرن اگرچه هزینه ساخت کمتری هم نسبت به ویلاهای کلاسیک دارند، اما به خاطر اینکه از سلایق امروزی پیروی می کنند، با قیمت های بالاتر از ویلاهای کلاسیک به فروش می رسند.

تفاوت ویلا کلاسیک با ویلا مدرن

یکی از مشکلاتی که باعث می شود تا هزینه نگهداری از ساختمان ها بیشتر شود و در ادامه هم تاثیر زیادی بر طول عمر ساختمان دارد، عدم توجه به اقلیم یک منطقه است. برای مثال می توان به ساخت ویلاهای بدون سقف شیروانی اشاره کرد که مخصوص مناطق باران خیز و شمالی کشور است. اما امروزه بدون توجه به چنین استانداردی مشکلات زیادی برای نگهداری از ویلای خود به وجود می آورند. در مناطق شمالی کشورمان به خاطر اینکه میزان بارندگی زیاد است، سقف های شیروانی بهترین گزینه برای هر ویلا به حساب می آیند.

مهمترین تفاوت ویلا کلاسیک با ویلا مدرن

اما اگر بخواهیم به تفاوت های یک ویلای مدرن و کلاسیک بپردازیم موارد زیادی هستند که باید آنها را بدانید. ویلاهای مدرن از آن جهت به صرفه تر هستند که از مواد به صرفه تری نظیر سنگ، چوب، شیشه، فلز و غیره استفاده می شود. در حالی که برای ساخت ویلاهای سبک کلاسیک و همچنین بناهای کلاسیک باید از سنگ های لوکس و گران قیمت استفاده کنید. فراموش نکنید که کار کردن سنگ های لوکس و گران قیمت هم به حرفه خاصی نیاز دارد که می تواند هزینه های ساخت ویلا را افزایش دهد. سازندگان و معماران با تکنیک های خاص برجستگی ها و نقش های بسیار زیبایی به وسیله سنگ ها خلق می کنند و به وفور از سنگ ها در ساخت ویلاهای کلاسیک استفاده می کنند.

اگر به شکل معماری دو ویلای مدرن و کلاسیک نگاه کنید، مطمئنا خیلی راحت می توانید تفاوت های اساسی بین این دو را دریابید. در ویلاهای کلاسیک شکل های منحنی به گستردگی مشاهده می شود و برعکس ویلاهای مدرن که بیشتر از مصالح و طرح های گوشه دار و غیر منحنی در آنها استفاده می شود، توجه زیادی به تقارن و همگرایی می شود. همانطور که مشاهده می کنید در ساخت ویلاهای مدرن بخش وسیعی از ساختمان را پنجره های مربعی یا مستطیلی تشکیل می دهند. اگر به ویلاهای سبک کلاسیک در شمال کشور توجه کنید، برجستگی های شایع، ستون های بلند و پنجره های کشیده شده تا سقف، نمای تجملی و دیگر ویژگی های لوکس آن به خوبی مشاهده می شود. برعکس آن ویلای مدرن هم به خاطر تجمل گرایی پایینی که دارند، با هزینه های کمتری ساخته می شوند و در نهایت هم با قیمت مناسب تری به فروش می رسند.

در رابطه با دکوراسیون داخلی ویلای کلاسیک و مدرن همانند تمامی بخش ها در ویلاهای کلاسیک طراحی دکوراسیون به طور لوکس و بسیار تجملی صورت می گیرد. در دکوراسیون ویلاهای کلاسیک نمی توانید از ترکیب رنگ ها برای زیبا جلوه دادن آن استفاده کنید. همچنین در دکوراسیون داخلی نقش و نگارهای سنتی بیشتر استفاده می شود. یک نکته بسیار مهم درباره ویلاهای کلاسیک وجود دارد، که برای پیاده سازی طرح های خود به متراژ بالایی نیاز دارید. برای مثال متراژ های پایین تر از 100 متر برای اجرای طرح یک ویلای لاکچری چندان مناسب نیست.

ویلای کلاسیک بخریم یا ویلای مدرن؟

در آخر این بخش می خواهیم به شما بگوییم که کدام ویلا برای شما مناسب است. کسانی که برای ساخت ویلا همت می کنند، قبل از آن مطمئنا برنامه ریزی های زیادی انجام می دهند و با افراد زیادی در این زمینه مشورت می کنند، تا بتوانند ویلای مدنظر خود را بسازند. علاوه بر این هنگام خرید ویلا هم از نظر موقعیت مکانی، آب و هوا، متراژ، سبک ویلا و غیره گزینه های زیادی پیش روی شما هستند که می توانید به دلخواه خود یکی را انتخاب کنید. اما از میان یک ویلای مدرن و کلاسیک مطمئنا آنها که آینده اندیشی می کنند به سراغ ویلاهای تجملی و لوکس سبک کلاسیک می روند. افراد زیادی هم هستند که برای سرمایه گذاری ویلایی متناسب با نیاز و بودجه خود خریداری می کنند. ویلاهای سبک کلاسیک هر چند لاکچری تر هستند اما فراموش نکنید که هزینه ساخت ویلا برای چنین سبکی بسیار زیاد است و کمتر کسی توان ساخت آنها را دارد.

logo.sazvila


سازویلا

مرکز ساخت ویلا و ساختمان

سازویلا مرکز تخصصی ساخت انواع ویلا و ساختمان در شمال ایران با بیش از 10 سال سابقه فعالیت و بهترین نمونه کارها

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن