logo.sazvila

هزینه ساخت ویلا در شمال 1401

ویلا نماد آرامش است. خانه ای که رویای خاص و عام است. اما اولین دغدغه فکری افراد قبل از ساخت ویلا هزینه ساخت آن است. هزینه هایی که با شرایط اقتصادی گره خودره و هر روز دست نیافتنی تر می شود. ویلا در مرحله اول وابسته به شرایط آب و هوایی خوب است نظیر شمال کشور خودمان که امروزه با شنیدن نام ویلا در ذهن هر ایرانی ویلای شمال تداعی می شود. در مرحله دوم ویلا برعکس خانه های آپارتمانی فضای بازی دارد و از تمامی جهات به بیرون نما دارد. اما همچنان که یک ویلا و مهمترین بخش های آن را در ذهن خود تداعی می کنیم، نمی توانیم از تاثیر فضای سبز آن بر میزان لوکس بودن آن به راحتی بگذریم. ما در این بخش از مقالات سازویلا به برآورد هزینه ساخت ویلا در شمال 1401 می پردازیم.

هزینه ساخت ویلا در شمال 1401

از آنجایی که یک ویلا به زیربنا و محوطه سازی بیشتری نیاز دارد، مردم برای خرید ملک ویلا به مناطق ییلاقی و دور از شهر روی آورده اند، اما رفته رفته ساخت ویلا رواج بیشتری پیدا کرده و اکنون شاهد قیمت های نجومی خرید ویلا هستیم. و در مناطقی که خانه های ویلایی مد شده نظیر شمال کشورمان قیمت ملک مدنظر برای ساخت ویلا هم نجومی شده است. افراد از یک ویلا انتظارات خاصی دارند که در کل به معنای لوکس بودن است. و این لوکس بودن به معنای بالا بودن هزینه ساخت ویلا است. هزینه ساخت یک ویلا بستگی به حد انتظارات شما و موادی دارد که برای ساخت ویلا استفاده می کنید.

به عنوان مثال یک شیر حمام ساده را در نظر بگیرید که قیمت آن از 200 هزارتومان شروع می شود تا حدود 40 میلیون و فرایند ساخت ویلا هم مجموع هزاران قطعه همانند شیر حمام است. اگر عدد 1000 را در کمترین قیمت و بیشترین قیمت ضرب کنید، اعدادی که به دست می آیند حد پایین و بالای هزینه ساخت ویلا را نشان می دهند. شاید پس از اینکه حاصل ضرب عدد هزار در 40 میلیون را مشاهده کرده اید، با خود بگویید که بعید است 40 میلیارد هزینه ساخت یک ویلا شود. اما اگر بخواهید از هر چیزی بهترین را انتخاب کنید، مطمئنا به قیمتی فراتر از این هم می رسید. با این وجود مهمترین عامل تاثیر گذار در هزینه ساخت ویلا نوع مصالح و تجهیزاتی است که شما برای ساخت ویلای خود استفاده می کنید.

اما در رابطه با هزینه ساخت ویلا، شرکت ها و پیمانکاری های مختلف قیمت های متفاوتی ارائه می دهند که تفاوت قیمت چندان چشمگیر نیست. اما موارد مهمی نظیر متراژ ویلا، کیفیت مصالح، سطح امکانات، موقعیت مکانی ویلا، اقلیم منطقه، تعداد طبقات، واحدها و اتاق های خواب، اندازه فضای سبز و استخر در هزینه کلی ساخت ویلا تاثیر گذار هستند. ساخت ویلا به طور کلی وظایف زیادی از جمله آماده سازی زمین، کار فونداسیون، قاب بندی، ساخت ویلا، لوله کشی، و برق کاری را شامل می شود.

اگر چه ساخت ویلا دردسرهای زیادی به همراه دارد ولی از آنجایی که ساخت ویلا به صرفه تر از خرید ویلا است، بسیاری از افراد ترجیح می دهند خانه رویایی خود را مطابق با انتظارات خود بسازند.

معمولا هزینه ساخت ویلا با سه بخش سفت کاری، نازک کاری و نمای ویلا تقسیم می شوند. امروزه در سفت کاری ویلا از اسکلت های چوبی، بتنی و فولادی استفاده می شود. اما بخش عظیمی از ویلاهای شمال با اسکلت بندی بتنی ساخته می شوند تا در شرایط مخصوص شهرهای شمالی دوام بیشتری بیاورند.

سازویلا یکی از شرکت های ساخت ویلا و ساختمان در شمال است که با بیش از 10 سال سابقه فعالیت هزینه های ساخت ویلا را در سال 1401 برای شما برآورد می کند. نتایج ثبت شده بر حسب 1 متر مربع برای ویلای یک طبقه است. حد متوسط هزینه ساخت ویلا در سال 1401 برای هر متر مربع بین 8 تا 12 میلیون است. اگر به فکر صرفه جویی در هزینه های ساخت ویلا هستید با ما تماس بگیرید، مطمئنا راهنمایی های لازم را به شما ارائه می دهیم.

به بالای صفحه بردن