logo.sazvila
مهمترین ویژگی های یک ولای لوکس کدامند؟

6 ویژگی که طراحی ما را به یک ویلای لوکس تبدیل می کند

6 ویژگی مهمی که یک ویلای لوکس باید داشته باشد!

سازویلا به عنوان یک شرکت معتبر ساخت ویلا در شمال می خواهد به 6 ویژگی مهم برای یک ویلای لوکس در این مقاله بپردازد. هر فردی در زندگی لیستی از چند چیز مشترک دارد که دوست دارد در زندگی خود داشته باشد. اما معمولا به لیست که نگاه می کنید در صدر آنها خانه شخصی او وجود دارد. اما از آنجایی که بشر موجود جاه طلبی است نمی خواهد که در هر خانه ای زندگی کند و مطمئنا به دنبال ساخت یک خانه لوکس یا ویلا با منظره های زیبا برای لذت بردن از اوقات فراغت خود در طول شبانه روز می باشد. اگر قصد ساخت ویلا در شمال یا هر نقطه ای از این کره خاکی را دارید می توانید از این مقاله نکات مهم برای ساخت ویلای لوکس را برداشت کنید. همچنین مقاله تفاوت ویلا کلاسیک با ویلا مدرن را می توانید از همین جا مطالعه کنید.

مهمترین ویژگی های یک ولای لوکس کدامند؟

مطمئنا در نگاه اول باید بدانید که ویلا با خانه های آپارتمانی چه تفاوتی دارد. اگر تجربه زندگی در ویلا و آپارتمان را به طور مشترک داشته باشید، پس می دانید که آپارتمان ها فضای بسته تری دارند، در حالی که خانه های ویلایی از 4 طرف به بیرون نما دارند و در یک فضای کاملا باز در طبقات و واحد های اندکی ساخته می شوند.

زندگی در ویلا برای افرادی که خانه جدید می خرند یک معامله بزرگ است. زیرا آنها نه تنها وارد یک خانه جدید می شوند بلکه در حال تحقق رویای خود هستند. البته ویلاهایی با 15 اتاق، هزاران متر مربع زیر ساخت و قیمت گزاف لزوما ویلای لوکس نیستند.

ما یک ویلای لوکس را توصیف می کنیم که تمام نیازهای مشتریان را برآورده می کند. بدیهی است که از سطح معینی از زندگی، این نیازها ممکن است مشابه باشند، اما لزومی ندارد که منطبق باشند. علاوه بر این، تجمل برای همه یکسان نیست، اما زمانی که خانه تمام نیازها و انتظاراتی را که هر یک از مشتریان ما دارند را پوشش می دهد، احساس تجمل می کنیم.

لوکس بودن نه تنها به قیمت مرتبط است، بلکه به عناصری مرتبط است که آن ویلا را نسبت به تمام ویلاهایی که در همان منطقه هستند، منحصر به فرد می کند. یک ویلای لوکس با عواملی مشخص می شود که آن را خاص می کند. موقعیت مکانی عالی، مناظر خوب، نور، طراحی عالی، انتخاب خوب مبلمان، عناصر معماری، امنیت، عناصر راحتی مانند استخر شنا و طراحی منظره نرم خوب.

تحولی هم داشته است. مفهوم تجمل از چیزی که بیش از حد گران و منحصر به فرد برای میلیونرها تلقی می شود به یک انتظار ملموس تر تبدیل شده است. تجملاتی که قبلاً برای ما غیرقابل دسترس به نظر می رسید، اکنون آنها را چیزی استانداردتر می بینیم زیرا می تواند یک شهرسازی خوب با سالن بدنسازی، جکوزی و غیره باشد.

به همین دلیل، ما معتقدیم که خودنمایی جای خود را به معماری با خطوط مینیمالیستی داده است. ما معتقدیم که لوکس واقعی در طراحی ویلا را می توان به عنوان عناصر طراحی و انتخاب متریال خوب که یک خانه واقعی را برای صاحب خانه می سازد تعریف کرد. برای کسانی از شما که چیزی در مورد ویلای لوکس نمی دانند در اینجا 6 ویژگی وجود دارد که یک ویلای لوکس را تعریف می کند و باید به آنها توجه کنید.

ما به نوبه خود دفاع می کنیم که اصطلاح “ویلاهای لوکس” در سال های اخیر به قدری گسترش یافته است که معنای آن ماهیت اصلی و انحصاری خود را از دست داده است تا جای خود را به مفاهیمی بدهد که اسراف و زیاده روی را اغلب در کانون توجه قرار می دهند. همین عاملی شده تا ما یک روش کوتاه با الزامات ضروری که یک ویلای لوکس باید داشته باشد تا منحصر به فرد یا سطح بالا در نظر گرفته شود، ایجاد کنیم.

موقعیت ممتاز

اولین چیزی که یک ویلای لوکس باید داشته باشد داشتن یک موقعیت ممتاز است، این برای ما شاید یکی از الزامات اصلی باشد. برای برخی ممکن است در وسط شهر و برای برخی دیگر در مکانی دورافتاده در وسط حومه شهر باشد. موقعیت مکانی ضروری است، زیرا، حتی اگر سرمایه‌گذاری کلانی برای اصلاح ملکی با متریال مرغوب انجام شود، اگر در محله‌ای لوکس قرار نگیرد، هرگز خانه‌ای گران قیمت محسوب نمی‌شود. موقعیت مکانی مهم ترین عاملی است که یک خانه لوکس را تعریف می کند. این نوع املاک را می توان در ممتازترین مناطق هم در مراکز شهر و هم در منحصر به فردترین شهرها که دارای امنیت 24 ساعته هستند طراحی کرد.

مصالح ساختمانی با کیفیت بالا

یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های یک ویلای لوکس استفاده از چوب های منتخب، سرامیک و سنگ مرمر با کیفیت خوب، سرویس های بهداشتی و آشپزخانه های دیزاینر، لوازم خانگی و تکنولوژی پیشرفته برای راحتی و مجهز کردن ویلا به کلیه خدمات است. اما مواد گران قیمت به خودی خود یک طراحی عالی ایجاد نمی کنند، بلکه انتخاب و ترکیب همه مواد، دقتی که مواد با آن ترکیب شده اند تا به محیطی بدیع، دلپذیر، آرام و چشمگیر دست پیدا کنند. یک ویلای لوکس باید با مصالح و تزئینات باکیفیت ساخته شود تا ویلا را به اقامتگاهی منحصر به فرد و راحت تبدیل کند که به تمامی امکانات مجهز باشد. از این نظر، سلیقه ها بسته به نوع مشتری متفاوت است. این ارتباط نزدیکی با فرهنگ خریداران دارد، به عنوان مثال، طلا و سنگ مرمر توسط خریداران روسی، چینی و خاورمیانه ای بیشتر مورد پسند قرار می گیرد، در حالی که سقف های بلند با سقف صندوق دار و موزاییک بیشتر مورد توجه مشتریان اروپایی است. به ایران و شمال هم که سفر کنیم مصالح دیگری هستند که مد شده اند و بیشتر از آنها در ساخت ویلای لوکس استفاده می کنند. از جمله آنها می توان به سنگ های طبیعی در طراحی نمای بیرون و داخل و ستون های بتنی اشاره کرد.

حریم خصوصی

این یکی از ویژگی هایی است که بیشتر مورد تقاضای خریداران است. هر ساختمانی باید حریم خصوصی خود را داشته باشد و برای ویلا هم این مسئله یک مسئله بسیار مهم است که نباید فراموش کنید. یک ویلای لوکس باید حریم خصوصی مخصوص خود را با ابزارهای مخصوص از جمله فضای سبز، درختان، پرده، دیوار و غیره حفظ کند. در بهترین نوع ممکن استفاده از درختان بلند می تواند حریم خصوصی شما را به بهترین شکل ممکن ایجاد کند.

خدمات موجود

مهمترین ویژگی های یک ولای لوکس کدامند؟

فرقی نمی کند که خانه شما ویلایی باشد یا آپارتمان، هر دو باید از نظر خدمات دارای ویژگی های انحصاری باشند. در مورد آپارتمان ها، دربان 24 ساعته ضروری است. سایر خدمات اضافی معمولاً یک سالن ورزشی خصوصی، استخر شنا، مناطق مشترک بزرگ … در مورد منازل در محله های مسکونی، آنها باید ارزش افزوده ای برای جامعه محله داشته باشند. به نوبه خود، ما از اصطلاح “ویلاهای لوکس” دفاع می کنیم. «در سال‌های اخیر چنان گسترش یافته است که معنای آن ماهیت اصلی و انحصاری خود را از دست داده است و جای خود را به مفاهیمی می‌دهد که اسراف و زیاده‌روی اغلب در کانون توجه قرار می‌گیرد. این انحراف ما را بر آن داشته تا یک روش کوتاه با الزامات ضروری که یک خانه باید داشته باشد تا منحصر به فرد یا سطح بالا در نظر گرفته شود، ایجاد کنیم. یک ویلای لوکس هم باید خدماتی داشته باشد که عبارتند از موارد زیر:

  • استخر روباز یا داخل ساختمان
  • سینمای خصوصی
  • سونا و جکوزی
  • اتاق ورزش، میز بیلیارد و …
  • سیستم‌های امنیتی قوی
  • سیستم تهویه هوای پیشرفته
  • تجهیزات کامل و لوکس آشپرخانه
  • چندین سرویس بهداشتی اختصاصی

چیدمان داخلی

وقتی صحبت از تجمل به میان می‌آید، اندازه اهمیتی ندارد، اگرچه معمولاً با کاخ‌ها و خانه‌های هزاران متر مربع مرتبط است، حقیقت این است که ما آپارتمان‌های کوچک و سطح بالا نیز طراحی کرده‌ایم که دیدنی هستند. اگر به فکر خرید یا ساخت خانه ویلایی خود هستید مطمئنا چیدمان آن می تواند تاثیر زیادی بر لوکس بودن آن داشته باشد. با به کارگیری مهندسین خبره و باتجربه مطمئنا می توانید به این مهم دست یابید.

قیمت نشان دهنده کیفیت است

چند میلیارد تومان مانع روانی است که قیمت اولیه یک خانه لوکس را مشخص می کند. بیشتر از قیمت نهایی خانه، باید قیمت هر متر مربع را ارزیابی کنید که معمولا بسته به موقعیت ملک متفاوت است. اگر قصد خرید ویلا یا ملک برای ساخت ویلا در رامسر را داشته باشید، مطمئنا باید به فکر بودجه سنگینی باشید، چرا که از گرانترین شهرهای مازندان از نظر قیمت ویلا و ملک ویلا به حساب می آید. مطمئنا اگر به این شهر سفر کنید ویلاهای لوکس زیادی را مشاهده می کنید که قیمت چند صد میلیاردی دارند. البته فراموش نکنید که استان گیلان هم به خاطر اینکه با دریا هم مرز است می تواند مکان مناسبی برای ساخت ویلا باشد. اما مازندان بیشتر بر این نام شناخته شده و بیشتر مورد توجه علاقمندان می باشد. 

در آخر شما علاقمندانی که قصد ساخت ویلا در شمال را دارید با مراجعه به شرکت سازویلا می توانید از خدمات و مشاوره های ما نهایت بهره را ببرید.

logo.sazvila


سازویلا

مرکز ساخت ویلا و ساختمان

سازویلا مرکز تخصصی ساخت انواع ویلا و ساختمان در شمال ایران با بیش از 10 سال سابقه فعالیت و بهترین نمونه کارها

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن